BANYO TADİLATI

Banyo tadilatı, banyo dekorasyonu veya banyo yenilemesi hesaplanırken dikkat edilmesi gereken çeşitli konular vardır. Banyo tadilatı ve yenilemesinde hesaplamaya başlarken bazı konuları özellikle atlamamak gereklidir. Atlamaktan kaçınmanız gereken konuların başında banyonuzun sıhhi tesisatını yenilemek ve banyonun elektrik tesisatını yenilemek gelmektedir. Aşağıdaki linkte banyo tadilat fiyatlarını güncel olarak görebilir oradan yaklaşık maliyetinizi ve ayırmanız gereken banyo tadilat bütçesini çıkarabilirsiniz.

Banyo Tadilatı Ne Kadar Tutar? Banyo Tadilatı İçin Ne Kadar Ayırmalıyım?

Ev, villa, yazlık banyo tadilatı yapılırken banyonuzun büyüklüğüne ve şekline göre küvet, duş teknesi, duşa kabin, lavabo ve WC yerleşimi en kolay kullanım ve en estetik görünüme göre yerleştirilmelidir. Evinizde kullanılacak malzeme kalitesine dikkat etmek gereklidir. Banyo tadilatında Banyoda kullanılacak seramik ve fayans çeşitleri de kullanıcının tercihleri ve zevkine göre belirlenmektedir. Banyo ve ev tadilatlarınızda İzmir içi ücretsiz keşif ve fiyatlandırma için: 0232 34-777-01

Banyo tadilat fiyatları hesaplanırken ayırmış olduğunuz bütçe, aldığınız vitrifiye malzemelere, seçmiş olduğunuz seramiklere göre değişmektedir. Banyo yenilemesi yapılırken ferah bir ortam yaratmaya çalışırız. Banyo tadilatı yapılırken çeşitli sevilerde, kalitelerde yapılacak bir banyo tadilatının kaç paraya yapılabileceğini ortalama bir hesapla aşağıdaki sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Fiyatlar hesaplanırken 25-30 metrekare bir banyo göz önüne alınarak tadilat maliyeti çıkarılmıştır. Banyo tadilat fiyatı hesaplanırken sadece taban -yer değil aynı zamanda duvarlarda hesaplanmalıdır. Ortalama bir evin banyosu 25-30 metrekare civarındadır. Daha küçük banyolar hesaplanırken de yine 30 metrekareymiş gibi fiyatlandırılır.

Banyo tadilatı yapılırken bizi ararsanız sırasıyla yapılacak işlemler şunları içermektedir:

 • Keşif : 0232 347 77 01 veya 0552 207 77 01 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz BURAYA TIKLAYARAK form doldurun biz sizi arayalım.
 • Fiyatlandırma : İstekleriniz ve önerilemiz doğrultusunda çıkarılan banyo tadilatı fıyatı size sunulur.
 • Çizim: Anlaştığımız taktirde banyonuzun şeklini 3D olarak size sunarız ve son haline karar verirsiniz.
 • Sözleşme: Yapılacak bütün işlemler ve 3d çizim de dahil olmak üzere her şey sözleşmeye yazılır.
 • Malzeme seçimleri: Sizi evinizden alıyoruz ve alışverişimizi yapıp tekrar evinize bırakıyoruz.
 • 1.gün - Yıkım: Banyo tadilatına başlarken önce eski seramiklerinizi, dolaplarınızı, demir boru tesisatınızı, klozet, duşa kabin ve yıkılması gerekli olan her şeyi söküyoruz. Moloz çuvallarında dışarı çıkartıyoruz.
 • 2. gün- Sıhhi tesisat ve Elektik tesisatı işleri: Banyo tadilatındaki bizce en önemli kalemdir. Düzgün bir altyapı sıkıntısız, uzun süreli bir kullanım sunmaktadır. Banyonuzun tesisatını yeniliyoruz. Anlaşmamızda varsa gömme rezervuar ve ankastre duş seti gibi gerekli altyapıyı hazırlıyoruz.
 • 3. gün - Kara sıva, şap işemleri: Banyo sıvası çok önemlidir. Çünkü düzgün bir zemin düzgünce döşenmiş seramikler için bir mecburiyettir. Aynı şekilde eğer banyoda eğim isteniyorsa bu da şap sırasında verilmelidir.
 • 4-5-6. günler - Seramik, fayans döşeme-yapıştırma işleri: Belirlenen döşeme şekliyle banyo fayansları uygun parça ayarlamalarıyla ve en düzgün şekilde seviye tespit takozlarlarıyla döşenir.
 • 6..veya 7. gün - Derz çekilmesi: Düzgün çekilmiş bir derz banyoyu güzel gösterir.
 • 7. veya 8. gün -Montajlar: Derzlerin kurumasına bağlı olarak montaj işlemleri başlar genellikle 1 gün süren bu işlem sonunda genel bir temizlik yapılır ve silikonların kuruması için bırakılır.
 • 8. veya 9. gün - İş teslimi ve silikonların kuruması: Montajlar bittiğinde banyonuz yenilenmiş ve tadilat sürecinizin sonuna gelmiş olunur ve genellikle iş teslimimizi yaparız.

Düzenli kontrollerin yapıldığı banyo tadilat süreci tamamlanmış oluğ banyonuzu rahatça kullanabilir ve yenilenmiş banyonuzun keyfini çıkarabilirsiniz. 

Bu işlemlerin sorunsuz şekilde yürümesi düzgün planlama ve düzenli kontroller gerektirmektedir. Tesisat kaleminde yapılacak bir hata geri dönülmesi çok sıkıntı yaratacak ve güzelliği bozacak sonuçlara yol açabilir. O yüzden banyo tadilatı veya  bütün mutfak tadilatı, ev tadilatı veya komple tadilatlarınızda profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz. İzmirin bütün bölgelerine banyo tadilat hizmetimiz bulunmaktadır. 


Bize 0232 347 77 01 veya 0552 207 77 01 numaralı telefonlardan whatsapp dahil ulaşabilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayarak açılan sayfadan keşif formunu doldurabilirsiniz. 


  

Banyo tadilatı izmir, banyo tadilatı karşıyaka, banyo tadilatı bornova, banyo tadılatı bayraklı, banyo tadilatı, banyo tadilatı, mavişehir, banyo tadilatı güzelyalı, villa banyo tadilatı, yazlık banyo tadilatı, alsancak banyo tadilatı, konak banyo tadilatı, ev banyo tadilatları, otel banyo tadilatı, pansiyon banyo tadilatı